Radzimir Dębski HOMMAGE Krzysztof Penderecki |2023| Wrocław
KoncertWrocław

Radzimir Dębski HOMMAGE Krzysztof Penderecki |2023| Wrocław

JEDYNY KONCERT RADZIMIRA DĘBSKIEGO W TYM ROKU WE WROCŁAWIU!

Już 29 marca, Hala Stulecia stanie się świadkiem niezwykłego muzycznego wydarzenia! Radzimir Dębski przy akompaniamencie 90-osobowej Orkiestry NFM Filharmonii Wrocławskiej odda hołd wielkiemu Mistrzowi, Krzysztofowi Pendereckiemu. 


Entuzjastycznie oceniony koncert z cyklu Radzimir Dębski HOMMAGE Krzysztof Penderecki w Warszawie wyprzedał się momentalnie (i to podwójnie), podobnie jak wydarzenie w Lusławicach.

W trakcie koncertu we Wrocławiu, Orkiestra NFM Filharmonii Wrocławskiej pod batutą Macieja Tworka – wieloletniego asystenta Mistrza, wykona utwory z repertuaru Krzysztofa Pendereckiego, natomiast Radzimir Dębski przygotował własne kompozycje, które w monumentalnej przestrzeni Hali Stulecia zabrzmią niezwykle wyjątkowo i spektakularnie.

Radzimir zapytany o miejsce koncertu powiedział: 

„To przepiękny gmach, bardzo brutalistyczny, betonowy. Jedno z moich ulubionych miejsc pod względem architektury. Grałem tam kiedyś bardzo osobisty koncert, który mocno zapadł mi w pamięć i bardzo chciałem wrócić na tę scenę. A brutalizm w architekturze wydaje mi się pięknym kontrapunktem do sonoryzmu w muzyce. To miejsce ma dodatkową bombastyczność dźwiękową, co więcej – wiemy dokładnie jak je nagłośnić.”

Repertuar powstał w porozumieniu z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach – Partnerem Merytorycznym koncertów.