BydgoszczWydarzenia

Przegląd Piosenki Turystycznej | Bydgoszcz | 26.08

Po raz kolejny z przyjemnością zapraszamy na Przegląd Piosenki Turystycznej w Bydgoszczy! To będzie prawdziwa uczta dla miłośników piosenki żeglarskiej i poezji śpiewanej. Tegoroczna edycja odbędzie się 26 sierpnia na scenie Fabryki Lloyda. Wystąpią dla Państwa 3 legendarne zespoły: Grupa bez Jacka, Caryna oraz Leonard Luther.

Otwarcie drzwi: 17:00
Początek koncertów: 19:00

Bilety —>

Przedsprzedaż: 69 zł
I Pula: 79 zł
II Pula: 99 zł

Grupa bez Jacka: polska grupa muzyczna wykonująca poezję śpiewaną. Śpiewa między innymi do tekstów wierszy Bolesława Leśmiana i lidera zespołu – Zbigniewa Stefańskiego.
Obecny skład zespołu:
* Zbigniew Maria Stefański – wokal, gitara
* Jarosław „Horacy” Chrząstek – flet, chórki
* Wojciech Sokołowski – gitara basowa, chórki
* Mariusz Wilke – gitara

Caryna: Zespół Caryna został założony w 2008 roku z inicjatywy Łukasza Nowaka – autora tekstów większości piosenek, od lat aktywnie działającego w nurcie piosenki studenckiej, folku i rocka. Caryna czerpie inspiracje z różnych gatunków muzycznych: folku, bossanovy, country, reggae, rocka oraz ballady.
Obecny skład zespołu:
* Łukasz Nowak
* Adam Marańda – znakomity skrzypek, człowiek-orkiestra
* Maciej Kłys – basista znakomicie odnajdujący się również w tzw. ciężkim brzmieniu
* Piotr Kołsut – świetny fingerstyle’owiec
* Kamil Kaźmierczak – perkusista a także muzyk i współzałożyciel projektu folkowego Oreada
Zespół w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia. Zagrał w Polsce i za granicą setki koncertów. Na krajowych scenach występował m.in. przed Grupą Kombi, Raz Dwa Trzy, Elektryczne Gitary oraz wieloma innymi znaczącymi zespołami z Polski i Europy.

Leonard Luther: Artysta, muzyk, prowadzi autorskie wieczory „Z gitarą, sercem i duszą”, zasiada w jury konkursów wokalno – muzycznych, promując młode talenty. W wolnym czasie nadal tworzy i komponuje poezję śpiewaną. Z przyjemnością gra gościnnie na deskach festiwali, w klubach, podczas różnego typu imprez plenerowych i kulturalnych  – wszędzie tam, gdzie słowo ubrane w balladę  jest dla ludzi sposobem na życie.

Istnieje możliwość przeniesienia wydarzenia na scenę plenerową.
Do zobaczenia!