Koncert

Koncert Silesian Jazz Orchestra

Silesian Jazz Orchestra z siedzibą we Wrocławiu powstała w 2016 roku, aby specjalizować się w najwyższej jakości wykonania jazzu w regionie. SJO obejmuje dwa zespoły, 18-osobowy Big Band z dodatkową opcją 3 wokalistów, a także zainaugurowany w 2020 roku dodatkowy 13-osobowy SJO Soul Showband. Wszyscy artyści SJO to wyselekcjonowani elitarni, uznani profesjonalni muzycy jazzowi ze Śląska, różnych części Polski, a także wykonawcy z zagranicy.

Dyrektorem artystycznym i muzycznym SJO jest cieszący się międzynarodowym uznaniem Sigmund Lindner, a koordynatorem znakomity wirtuoz Tomasz Pruchnicki. W bogatym repertuarze Silesian Jazz Orchestra znajdują się liczne idiomy od współczesnego spektrum po konwencjonalne style instrumentalne i wokalne. SJO Soul Showband specjalizuje się w afroamerykańskich gatunkach Soul Motown.

Następnie, od momentu powstania dwóch zespołów SJO, oba zespoły zaangażowały się w szeroko zakrojone tournée koncertowe i koncerty w całej Polsce, a także za granicą w Europie. Włączenie sesji nagraniowych w studiu oraz festiwali i koncertów na żywo sprawia, że ​​SJO ma stałe zapotrzebowanie na wysoką wydajność.