Gramy Szanty w Lloydzie! | Bydgoszcz
BydgoszczKoncert

Gramy Szanty w Lloydzie! | Bydgoszcz

**Gramy Szanty!**

12 maja zapraszamy wszystkich na wspólny rejs przez rozbujane wody piosenki żeglarskiej w Fabryce Lloyda!
Na scenie zobaczymy Ryczące Dwudziestki RO20’S oraz Piotra Kostka – Godeckiego!
Nie może Was zabraknąć… to będzie klimatyczny powrót do najlepszych szantowych klasyków na żywo.


Otwarcie obiektu 18:00

Piotr Kostka – Godecki 19:30

Ryczące Dwudziestki RO20’s 21:15

Zakończenie 23:30

Bilety:
I Pula 70zł
II Pula 80zł
III Pula 90zł

Ryczące Dwudziestki (RO 20’s) to tradycyjny męski KWINTET, który jako instrumentalno-wokalny KWARTET zapraszają na to spotkanie, które zawsze obfituje w muzyczne wrażenia estetyczne i gwarantuje wszystkim radosną pracę rękoma przy rytmicznych szantach – morskich pieśniach pracy. Nie zabraknie romantycznych ballad jak i energetycznych piosenek autorskich – wszystko w nurcie folk i opakowane marzeniami o dalekich podróżach po kres horyzontu. Zespół od 1983 roku koncertuje w Polsce oraz za granicą. Dotychczas spotkał się z uznaniem w takich krajach jak Norwegia, Niemcy, Holandia, Kanada, Stany Zjednoczone Ameryki i nawet Słowacja „Hiszpańskie Dziewczyny”, „Few Days”, czy „Jasnowłosa”, to piosenki, które powinny być wystarczającą zachętą do rozśpiewanego spotkania.

Piotr Kostka-Godecki – warszawski muzyk: gitarzysta, wokalista i autor tekstów.
Od 1991 roku nieprzerwanie koncertuje na dużych i małych scenach, w klubach, pubach i tawernach w całej Polsce. Zapoczątkował tradycję szantowych koncertów na żywo w warszawskich lokalach.  
Jest twórcą nurtu speed-szant czyli szant w nieco mocniejszej aranżacji,  dynamicznych i energetyzujących. Nie waha się używać wszystkich strun gitarowych i głosowych aby razem z publicznością wyruszyć w muzyczny rejs po morzach, oceanach i innych portach. Od przynajmniej dwóch pokoleń porywa do tańca najszybszym wykonaniem „Hiszpańskich dziewczyn”.
Wśród zagorzałych fanów znany nie tylko z szant. Podczas koncertów, ku uciesze słuchaczy swobodnie migruje między różnymi gatunkami muzyki, od songów szuwarowo-bagiennych, poprzez reggae, folk, aż do ballad i poezji śpiewanej.