BydgoszczWydarzenia

Fisz Emade Tworzywo | Bydgoszcz

FISZ EMADE TWORZYWO PLENER

Fisz Emade Tworzywo w Bydgoszczy! Jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym wystąpi 31 sierpnia na plenerowej scenie Fabryki Lloyda.
Formacja zaprezentuje m.in. utwory z najnowszego albumu „Ballady i protesty”, uznanego przez krytyków za jeden z najlepszych albumów 2021 roku.

Otwarcie bramek: 18:00
Koncert: 20:00

Bilety —>
Przedsprzedaż: 79 zł (do 31.06 lub do wcześniejszego wyczerpania biletów)
I Pula – 89 zł
II Pula – 109 zł

Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej.
Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip – hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues.
Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie.
Ich najnowszy album, „Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta – hip hop czy elektronika.
To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu.
Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.

Do zobaczenia pod sceną!