KoncertŁódźWydarzenia

Cronica, molldust i Derwana – Friendship Tour | Łódź

Kup bilet

Polska Cronica i niemiecki molllust - niesamowite połączenie scenicznej energii, bogatych dźwięków i epickich muzycznych opowieści. Obie formacje, już 21 czerwca wystąpią na scenie łódzkiego Klubu Wooltura, w ramach trasy „Friendship Tour”. Propozycja obowiązkowa dla wszystkich lubujących się w mocnych gitarowych brzmieniach, ale i partiach symfonicznych czy operowych. Przeżyjmy ten niesamowity wieczór wspólnie!

Łódzki koncert otworzy występ wyjątkowego gościa – formacji Derwana.

To autorski zespół muzyczny założony przez Magdę Przychodzką, która od samego początku pełni funkcję głównej wokalistki, kompozytorki oraz autorki większości tekstów. W swej twórczości inspiruje się bogatą mitologią słowiańską i dawnymi obrzędami. Muzyka zespołu to połączenie mocnych brzmień folk rocka oraz mistycyzmu kultury słowiańskiej, co tworzy niepowtarzalny klimat.

A sama Derwana? To mitologiczna bogini, której kult był związany z lasem i muzyką. Według legend, była piękną kobietą o długich, jasnych włosach, ubraną w szaty ze skóry i liści, a jej głowę zdobiły łanie rogi. Twarz miała spokojną i łagodną, a oczy błyszczały jak złote gwiazdy...

Derwana

https://www.facebook.com/Derwana.official

Następnie, na scenie pojawią się muzycy niemieckiego molllusta, których opisać można krótko: Sercem jest muzyka klasyczna, pulsem metal.

Mroczne pejzaże dźwiękowe, operowa dramaturgia, energetyczne gitary, emocjonalne smyczki, potężny sopran i dużo radości z grania charakteryzują symfoniczną metalową formację MOLLLUST. Ubrani w suknie balowe i surduty, prezentują swoją specjalną mieszankę muzyki klasycznej i metalu. Zespół zagrał ponad 100 koncertów w całej Europie, między innymi na Wacken Open Air, Mera Luna Festival, Wave Gotik Treffen i FemMe.

Wielowarstwowe pejzaże dźwiękowe i elementy teatralne, wraz z często społeczno-krytycznymi tekstami idącymi z duchem czasu, tworzą poruszającą syntezę sztuki, w której dwie charyzmatyczne osobowości frontowe pojedynkują się na scenie w wiecznej rywalizacji doprawionej czarnym humorem. Teraz, ze swoim trzecim albumem "Mother Universe", MOLLUST zaprasza w muzyczną podróż w kosmos.

molllust 

https://www.facebook.com/molllust

Wydarzenie zamknie występ zespołu Cronica.

To heavy folkowa formacja powstała w 2014 roku w Jaworznie. Ich styl można określić jako mieszankę europejskiej muzyki folkowej z ciężkimi gitarowymi brzmieniami. Warstwa wokalna tworzona jest przez dwa damskie głosy, których właścicielkami są Marta Janas oraz Adrianna Kania, a także jeden głos męski należący do Dariusza Dąbka. W efekcie ich połączenia otrzymujemy szeroki wachlarz partii wokalnych od śpiewu klasycznego i operowego zaczynając, na growlu i screamie kończąc.

Teksty utworów związane są w dużej mierze z mitologią słowiańską, przy czym nie stanowi ona jedynego źródła inspiracji zespołu. W piosenkach można usłyszeć wiele odniesień do mitologii greckiej, nordyckiej, żydowskiej, filozofii, a także napotkać szereg nawiązań do czasów współczesnych, człowieka oraz jego egzystencji. 

Od początku swojej działalności zespół aktywnie koncertuje na terenie całego kraju, jak i poza jego granicami. Cronica może poszczycić się wspólnymi występami z topowymi zespołami z Polski i Europy, a także udziałem w wielu festiwalach muzycznych min. Pol'and'Rock Festival czy Słowiańska Noc Folk Metalowa.

Cronica

https://www.facebook.com/cronicaPL

To będzie niezapomniany wieczór dla wszystkich fanów dobrej muzyki. Spotkajmy się 21 czerwca w łódzkiej Woolturze.

Do zobaczenia!