WarsztatWrocławWydarzenia

Co ty wiesz o gołębiach? Wykład rodzinny Łukasza Iwaniuka

Kup bilet

Sobotnie popołudnie w mieście, z którego ucieszą się wszystkie miłośniczki i miłośnicy zwierząt? Da się zrobić! Zapraszamy do Barbary na kolejną odsłonę wykładów rodzinnych Łukasza Iwaniuka o miejskiej przyrodzie. W czerwcu w roli głównej, ale też we własnej osobie wystąpią GOŁĘBIE. 

Miejskie gołębie nie mają łatwego życia! Czasem nazywane są latającymi szczurami, oskarżane o roznoszenie chorób, widywane na śmietnikach. Ogólnie rzecz ujmując – potrzebują ocieplenia wizerunku.

Czy taki gołąb straszny, jak go malują? Podczas nadchodzącego spotkania przyjrzymy się jednym z najpopularniejszych spośród zwierzęcych mieszkańców Wrocławia. 

Gdzie nocują gołębie? 

Jak wysiadują swoje jaja? 

Czy ktoś w mieście zagraża? 

Co najważniejsze – tym razem odwiedzą nas również gołębie we własnej osobie! I to nie byle jakie! Swoich ptasich podopiecznych przywiezie do nas Paulina Kamińska-Klimek, pasjonatka i hodowczyni gołębi.  

Co będziemy robić? 

Będziemy poznawać świat gołębi w mieście. Rozsiądziemy się swobodnie na poduszkach (zero niewygodnych krzeseł!), a Łukasz Iwaniuk, biolog–zoolog–chiropterolog opowie nam mnóstwo ciekawostek o miejskiej przyrodzie. 

Na wykład zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat wraz z osobami dorosłymi. 

Wybierz bilet w cenie 20 zł, jeśli w wydarzeniu będzie uczestniczyć jedno dziecko oraz osoby dorosłe. 

Jeśli wybieracie się na zajęcia w większym składzie (drugie i kolejne dziecko), dodatkowo wybierz dopłatę do biletu w cenie od 15 zł. 

Wykład poprowadzi Łukasz Iwaniuk – biolog–zoolog–chiropterolog (badacz nietoperzy). Absolwent Zakładu Ekologii Ptaków na UWr, nauczyciel i wychowawca (V LO i ASP „Jaskółka”, dawniej przez wiele lat w XII LO) oraz edukator. Autor kilku publikacji naukowych i popularno-naukowych poświęconych ochronie przyrody.   

Organizatorem spotkania jest Wrocławski Instytut Kultury. Nowa miejska instytucja, w której znajdziecie działania mające na celu wspieranie inicjatyw, rozwój kompetencji, tworzenie sieci współpracy i organizowanie wydarzeń eksplorując rozmaite kulturalne nisze. To właśnie m.in. w Barbarze realizowane są aktywności programowe Instytutu.