KoncertWarszawaWydarzenia

Anna Maria Jopek – Przestworza

Kup bilet

„Przestworza” – to tytuł, który przyszedł na myśl prawie natychmiast, bo w wyobraźni miałam przestrzeń której szukam. Ale przed nim było najważniejsze – Ludzie – wymarzona obsada. Udało się zaprosić takich artystów, których gra i postawa w muzyce ucieleśniają wszystko w co wierzę i za czym nieustannie tęsknię. Czekam na to, jakie równanie napisze muzyka dla tej konfiguracji ludzkiej i repertuarowej. I wiem, mówi mi to przeczucie tak silne jak moja potrzeba wolności, że to będzie inne od wszystkiego co było kiedykolwiek wcześniej.”-

Tak o „Przestworzach” mówiła AMJ przed jego startem w 2020. Projekt wstrzymany przez covid, nigdy nie zarejestrowany, ze względu na dużą gwiazdorską obsadę grywany tylko w szczególnych warunkach i okolicznościach zagości na scenie Jassmine.

Usłyszymy oryginalny mix repertuaru, stylu i wrażliwości. Muzykę wymykającą się łatwej klasyfikacji. Jopek jako zaczyn wybrała tematy pozornie znoszące się wzajemnie: współczesne piosenki estradowe, siedemnastowieczne tematy sakralne, stare pieśni ludowe i swoje nowe piosenki. Całość zaadoptował, przekomponował i zaaranżował Piotr Wojtasik. Muzyka „Przestworzy” szeroka i nasycona, pozostawia ogromne pole dla żywej, nieograniczonej improwizacji jazzowej. 

Na scenie Annie Marii Jopek towarzyszyć będą: Piotr Wojtasik, Dominik Wania, Maciej Sikała, Robert Kubiszyn, Piotr Nazaruk, Paweł Dobrowolski oraz Atom String Quartet (Dawid Lubowicz, Mateusz Smoczyński, Michał Zaborski, Krzysztof Lenczowski).

Skład:

Anna Maria Jopek

Piotr Wojtasik

Dominik Wania

Maciej Sikała

Robert Kubiszyn

Piotr Nazaruk

Paweł Dobrowolski

Atom String Quartet: 

Dawid Lubowicz

Mateusz Smoczyński

Michał Zaborski

Krzysztof Lenczowski

Drzwi 19:00
Start 20:30

Nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia i zajęcia miejsc.

Do zobaczenia!