Koncert

LAB | Nieoczywiste

„Nieoczywiste” to solowy projekt Aleksandry Demowskiej-Madejskiej, składający się z kompozycji na altówkę z towarzyszeniem elektroniki. Utwory kompozytorów zaproszonych przez artystkę poszukują relacji między dźwiękiem a materią.

Nieoczywiste materie – dotknięte zmysłem słuchu, interpretowane poprzez miłość do nich, potrzebę ich dotyku, specyficznej, kosmicznej wręcz pustki w przypadku ich braku. Materie, jako istota każdego kształtu, nanocząsteczka wszystkiego co ożywione i nieożywione, próba odpowiedzi na pytanie czy „istnieje” tylko to, czego możemy dotknąć. Jak niematerialne dźwięki oddają kształty, naturę „rzeczy” i czy to faktycznie możliwe.

Nieoczywiste materie to dla mnie projekt, w którym muzyka stara się zjednoczyć z sensoryką i dzięki eksperymentom sonorystycznym znieść barierę dotyk-wzrok-słuch – mówi Aleksandra Demowska-Madejska.

W projekt Aleksandry, zaangażowane są artystki i artyści z Kolumbii, Brazylii, Wielkiej Brytanii. Niemiec, Kanady i Polski.

Płyta z repertuarem “Nieoczywistych” ukaże się w pierwszym kwartale 2024 roku nakładem wydawnictwa PGM Audio w Kanadzie.

Wystąpią:

Aleksandra Demowska-Madejska – altówka
Michał Janocha – live electronics

Program:

Tatiana Catanzaro Intarsia na altówkę amplifikowaną i elektronikę (2014/2015)
Jeanne Artemis Woven flowers na altówkę amplifikowaną (2022)
Piotr Grella-Możejko Okiem spokojnym bardzo jasnym na altówkę amplifikowaną z elektroniką (2023)*
Dominik Puk Grain-fibrous tissue na altówkę amplifikowaną i elektronikę (2023)*
Michele Abondano The Inconvenience of loving a flickering creature na altówkę z amplifikacją (2022)
Sarah Westwood Furl (2019)
Katarzyna Taborowska Opiłki na jedwabnej nici na altówkę amplifikowaną i live electronics (2022)

*premiera

ZAPRASZAMY!

===

Lab to koncerty repertuarowe zespołu Hashtag Ensemble, odbywające się w Przestrzeni Muzyki Współczesnej Hashtag Lab. W ramach cyklu Hashtagowcy prezentują programy solowe i kameralne w mniejszych i większych składach, a czasem do wspólnych wykonań zapraszają gości. Założeniem programowym tego cyklu są koncerty, które tworzą muzyczną opowieść o różnych aspektach otaczającej nas rzeczywistości: wśród tematów-kontekstów znajdują się zarówno sprawy uniwersalne, takie jak bliskość, relacje, twórczość, jak i palące sprawy polityczno-społeczne: katastrofa klimatyczna, fake newsy, konflikty zbrojne, prawa kobiet i mniejszości.