Jako Southern Discomfort zawsze staraliśmy się stawiać sobie nowe wyzwania. Tym razem zapraszamy na wyjątkowy, performatywny event.
▼ BODY OF REVERBS – „New rituals for contemporary bodies”
• https://www.instagram.com/thebodyofreverbs/
• promo video 2023: https://www.youtube.com/watch?v=Sz0VaScsU5U
• prywatna sesja w Alpach: https://vimeo.com/275654591
Body Of Reverbs, to performance zapoczątkowany przez Michele Servadio w 2014 roku. Współczesny rytuał, w którym tatuowanie zamienia się w dźwięk. Technika subiektywnej rekonfiguracji poprzez ból, dźwięk i trwały ślad na ciele.
Wraz z Body of Reverbs tatuowanie powraca do swoich rytualnych, archaicznych początków, jednocześnie wprowadzając rzemiosło w świat sztuki współczesnej. Rezultatem jest głęboko poruszający i wielowarstwowy dźwięk, który poraził publiczność w miejscach tak różnorodnych jak pustynie, galerie i kluby w całej Europie, gdzie performance został dopracowany i udoskonalony.
…
Artysta zatrzymuje maszynkę. Przeciera tatuaż czarnymi rękawiczkami, jakby zamykał oczy bliskiej, zmarłej osoby. Dźwięk pożera scenę do głębi, gdy Servadio konsultuje się ze swoim obiektem. Usta zbliżają się do ucha szepcząc, gdy kobieta wyje jak demon dziewiątego kręgu piekieł. Jej noga to teraz czarna plama krwi i tuszu, niczym morska woda zamglona przez atrament mątw z głębin. Mimo to, na jej twarzy maluje się uśmiech. Oblizuje usta, unosi brodę, połykając oddechy świadomości ponad falami bólu.
Muzyka, ośmielona teraz, niczym serce bestii pompuje krew w żyły tłumu zanurzonego w transie. Ciężka jak ból głowy, niczym kroki olbrzymów przetacza się po sali, kiedy Servadio zostawia na ciele kolejne pociągnięcia igłą, jak malarz pędzlem. Nadciąga lawina. Szaleją fale.
Kobieta wygina plecy przy każdym dotyku. Pustka jest jej jedynym odniesieniem w agonii i ekstazie.
Body Of Reverbs to:
• Piotr Wujkowiecki – obiekt.
• Brunello – dźwięk
• Karl Verboten – wizualizacje
• Servadio – performer/tatuażysta
• Lupus – anatomia
▼ RASKOLNIKOW – drone/harsh ambient/noise
• https://soundcloud.com/ryszard-raskolnikow/tracks
Ryszard Raskolnikow prezentuje swobodne podejście do grania i nagrywania, nigdy nie grał na żywo utworów, które udostępnia w sieci i nigdy nie nagrywa setów granych przez siebie na żywo.
Muzyki używa, aby dać ujście swoim traumom i negatywnym emocjom. Można kojarzyć go z takich kolektywów jak: Wolne Tory TSA, Wungiel Records czy Oxymoron. Grywał na basie w kilku punkowych i black metalowych projektach oraz miksował industrialne techno jako dj.