Koncert

ASĄBĄBLE | Koncert dla rodzin z dziećmi 3-7 lat | Dźwiękocyk

Czy dźwięk może mieć ciężar? Przyjemny i uspokajający, czy leciutki i łaskoczący? Czasem muzyka jest jak ciepły pled, pod którym rozpływamy się w błogości. „Dźwiękocyk” to koncert sensoryczny, podczas którego będziemy doświadczać wrażeń płynących z kontaktu z obiektami Intibag. 

Dotyk, ruch i docisk zabiorą nas do wewnątrz ciała, w którym układ nerwowy przejdzie w stan samoregulacji. Otuleni warstwami brzmień Mortona Feldmana i George’a Crumb’a poszukamy przestrzeni na relaks i spotkanie z tym, co śpi wewnątrz nas. Tytuł koncertu nawiązuje do kocyków obciążeniowych, które wpływają na nasz układ przywspółczulny redukując stres i wyciszając. Czy będziemy też skakać i fikać? A jakże! Ale na razie – pst.

Twórcy:

Ania Karpowicz – flety
Magdalena Kordylasińska – Pękala – instrumenty perkusyjne
Krzysztof Kozłowski – fortepian
Izabela Chlewińska – performans
Tomasz Bergmann – obiekty Intibag*
Anna Szawiel – performans

Intibag jest marką i projektem badawczym. Tworzymy innowacyjne obiekty sensoryczne, które rozwijają świadomość ciała, regulują układ nerwowy i wspierają relacje z innymi ludźmi. Jesteśmy autorami instalacji sensorycznych, które tworzą bezpieczne środowisko regulacji. Rozwijamy Metodę Intibag, która uwzględnia badania naukowe dotyczące neuroplastyczności mózgu, samoregulacji układu nerwowego czy pracy nerwu błędnego. Szczególną uwagę poświęcamy zmysłom, takim jak dotyk, czucie głębokie oraz zmysł równowagi. Jesteśmy w stałej współpracy z terapeutami, psychologami, pedagogami i rodzicami, którzy używają naszych obiektów. Marzymy o tym, aby obiekty tworzyły bezpieczne środowisko regulacji w każdej placówce i w każdym domu.

===

Projekt ĄsąBąble twórczo rozwija koncepcję cyklu “Smykowizje” fundacji “Muzyka jest dla wszystkich”, w ramach którego w latach 2016-2022 Hashtag Ensemble i Anna Szawiel wykonali wspólnie ponad 130 koncertów i miniperformansów, poszukując najciekawszych form prezentowania muzyki nowej. Autorką koncepcji i kuratorką Smykowizji była Anna Kierkosz. Był to pierwszy w Polsce cykl wydarzeń adresowanych do naj-najów, podczas których muzyka współczesna grała główną rolę.

===

Patronem medialnym wydarzenia jest magazyn Kosmos dla Dziewczynek.
Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.
Patronem medialnym Przestrzeni Muzyki Współczesnej Hashtag Lab jest POLMIC.PL.